23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı
Pazartesi, 23 Nisan 2018 00:00    Yazdır e-Posta

Türk milletinin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlarız.

23 Nisan 1920'de, Türk milletinin iradesiyle Birinci Büyük Millet Meclisi açılmış ve Türk milletinin egemenliği ilan edilmiştir.

23 Nisan 1924'te Mustafa Kemal Atatürk, bu günün Ulusal Egemenlik Bayramı olarak kutlanmasına karar vermiş ve 5 yıl sonra yani 23 Nisan 1929'da Çocuk Bayramı olarak da kutlanmaya başlanmıştır. 1981 yılında ise son şeklini alarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı adı altında kutlanmıştır.

23 Nisan, ülkemizin her yerinde çeşitli organizasyonlar ve gösterilerle, ve büyük bir coşkuyla kutlanmaktadır.

Büyük önder Atatürk’ün düşüncesinde çocuklar, milletin geleceğidir. Onlara duyduğu sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak, millî bayramımız olan 23 Nisanlar’ı çocuklara armağan etmiştir. Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk Devleti’nin devamını emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar, önemli birer vesiledir.

Çayyoluspor Kulübü olarak Mustafa Kemal Atatürk'ün "ÇOCUKLAR GELECEĞİMİZİN GÜVENCESİ YAŞAMA SEVİNCİMİZDİR, BUGÜNÜN ÇOCUĞUNU YARININ BÜYÜĞÜ OLARAK YETİŞTİRMEK HEPİMİZİN İNSANLIK GÖREVİDİR." sözleri doğrultusunda geleceğimizin mimarlarını yetiştirmeyi kendimize ilke edinmiş olmaktayız.

Geleceğimizin mimarlarının ve Tüm Türk milletinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramlarını en içten dileklerimizle kutlarız.

ÇAYYOLUSPOR KULÜBÜ

Okunma Sayısı : 2685